Banky po letech volání a naříkání klientů konečně přišly s produktem, který Vám umožní získat hypotéku i když ještě nemáte vybranou nemovitost.

Tento produkt nyní v nabídce Rai%eisen bank, Modrá pyramida a Komerční banka se očekávat, že časem bychom se s obdobnou nabídkou mohlisetkat i u dalších bank.

V praxi to funguje tak, že bance doložíte Vaše příjmy a ta Vám na jejich základě připraví úvěrovou smlouvu, kde bude uvedena sjednaná výše úvěru s dovětkem, žečerpání hypotéky je podmíněno výběrem vhodné nemovitosti.

Na výběr nemovitosti máte 3 roky (v závislosti na bance).

Hypotéku nemusíte vyčerpat celou vyplatí se tedy nechat si vše schválit s nějakou rezervou, aby Vám pak něco zajímavého neuteklo jen kvůli tomu,

že to je třeba o 200 tis. dražší, než jste původně plánovali.

A třeba v KB je možné hypotéku sjednat na všechny účely tedy včetně koupě pozemku či k výstavbě RD. Pro koho sehypotéka dopředu hodí?

Když si chcete být jistí, že hypotéku opravdu dostanete a nechcete skládat rezervační zálohu v realitní kanceláři se strachem, že o přijdete. Když sichcete zarezervovat aktuální úrokové sazby a nechcete riskovat jejich zvýšení.

Když víte, že se Vaše "nanční situace bude měnit a Váš budoucí příjem by pro banku nemusel být akceptovatelný. Když chcetemít pro prodávajícího jasný argument proč z více zájemců vybrat právě Vás.

Pokud by Vás zajímala rizika, tak tím největším logicky je, že v dané lhůtě nevyberete vhodnou nemovitost tam by pak po Vás banka mohla chtít sankci. Výšetéto sankce se u jednotlivých bank poměrně výrazně liší.

Jestli Vás o předschválené hypotéce zajímá cokoliv bližšího, tak se klidně ozvěte a Vám vše vysvětlím.