Vše se povedlo, Vy jste si koupili investiční byt a nyní se pustíte do hledání vhodného nájemníka. Mnoholidí tuto stránku podceňuje a byt pronajme v podstatě komukoliv, kdo projeví zájem.

Nebuďme přehnanými pesimisty ono to většinou dobře dopadne, ale občas také nemusí. A co se udělat pro to, aby právě ono „občas“ nastalo pokud možno conejméně často?

Kontrola a prevence jsou tady matkami úspěchu. A co všechno tedy kontrolujeme my?

 

  1. sociální sítě Pokaždé je to místo, kde prověřuji zájemce jako první. Podívám se na jeho Facebook, Instagram, LinkedIn tím si často udělám představu o tom, kdečlověk pracuje, jak tráví volný čas či s kým se stýká.

  2. insolvenční rejstřík https://isir.justice.cz/isir/common/index.do i tady občas najdu některé zájemce o pronájem

  3. centrální registr exekucí https://www.ceecr.cz/vyhledavani opravdu nechcete, aby na dveře Vašeho bytu zaklepal exekutor a třeba zabavil Vaše vybavení bytu a pak jstese s ním složitě dohadovali, že to nepatří dlužníkovi

  4. google i tady lze občas objevit něco zajímavého

A když nám zájemce projde tímto sítem, tak si s ním ještě chvíli povídáme o tom kde pracuje, s kým chce v bytě bydlet, jak dlouho tam plánuje být atd. Nevěřilibyste, co všechno na sebe byť nevědomky dokážou lidé prozradit.