Leckdo si myslí, že když se rozhodne pro určitou banku, tak je jedno na jaké pobočce banky si podá žádost o úvěr. Opak je ale pravdou a to hned z mnoha důvodů. Pojďme se na celou problematiku podívat o něco podrobněji.

Různé pobočky mají různé pravomoci

– podle velikosti pobočky mají jejich ředitelé různé pravomoci a to se může týkat jak možnosti schvalovat úvěry, tak řešit individuální požadavky klientů a zejména schvalovat individuální úrokové sazby.

Různí bankéři mají různé zkušenosti

– když si půjdete na pobočku banky požádat o hypotéku, tak většinou vůbec netušíte kolik úvěrů má „za sebou“ poradce který s Vámi jedná. Jistě se shodneme na tom, že když má někdo půl roku zkušeností je to úplně něco jiného, než když se hypotékám věnuje už třeba pět let.

Různé distribuční kanály mají různé metodiky

– některé banky poskytují hypotéky i prostřednictvím svých dceřiných společností (takovým případem je například Modrá pyramida a Komerční banka) a světe div se – metodiky jsou odlišné. Může se Vám tak stát, že v jednom případě budete dokládat mnohem více věcí, než kdybyste žádali přímo.

Různé pobočky jsou různě rychlé
– důvody jsou v bankách odlišné, ale rozdíly značné, výsledkem tak může být rozdíl i několika týdnů. Proto si vyberte obezřetně, aby se ze snu o novém bydlení nestala noční můra.