Ačkoliv jsou naši klienti většinou pražáci, tak řada z nich už před nějakou dobou pochopila, že pokud chce být člověk realitním investorem a dosahovat skutečně zajímavého zhodnocení, tak Praha už není tou TOP lokalitou – přeci jen se zde zisky z nájmu smrskly na nějaké 3-4% a to je při téměř 3% inflaci ne úplně zajímavé řešení.

Postupně investorsky také pomalu začínáme opouštět naši milovanou Příbram, kde jsme klientům na nájmech běžně zajišťovali zisky přes 10% a kde ceny nemovitostí za poslední čtyři stouply na více než dvojnásobek (a ano – skutečně jsme klientům zajistili zhodnocení více než 100% za necelé 4 roky).

Vlivem rostoucích cen v Praze se lidé začali mnohem více soustředit na velká města v okolí a tak je potkal podobný osud, jako kdysi hlavní město – kupní ceny prudce rostly, nájmy už tolik ne.

Speci"ckým stavem si prochází i Mladá Boleslav (a její okolí), která je navázaná na Škodovku a je zde nemalé riziko poklesu výroby a tedy i možných propadů realitního trhu.

Kde tedy investovat v roce 2021, tak aby člověk měl zaručen slušný příjmem a přitom pořizovací náklady nebyly příliš vysoké?

Jedním ze základních pravidel investora je pohybovat se na trhu, který zná. Pokud si tedy nemovitosti chcete sami i spravovat (a nechcete to nechat třeba na nás), tak zapomeňte na Ústí, Děčín nebo Most, kde jsou zisky sice zajímavé, ale lokalita natolik speci"cká, že velké zisky a velké ztráty od sebe může doslova dělit jen několik ulic, nebo pravidelných návštěv. Vybírejte města kolem 5-10 tis. obyvatel, kde je dostatek pracovních příležitostí, ideálně od několika různých zaměstnavatelů. Pokud k tomu všemu bude dobře dostupný vlak, dálnice, tak máte za sebou první krok k úspěchu. Když budete mít k tomu všemu nějaké „zákulisní“ informace, že se v okolí bude stavět nová továrna, velká skladovací hala nebo něco podobného, tak je to opět zajímavý bonus.

A kam budeme letos směřovat investice my?
Mezi našimi favority jsou chytré nákupy v Humpolci, Tábor a Stříbro.
Co jsou to chytré nákupy?
Chytré jsou takové nákupy, kde kupujete odpovídající byt na správné adrese, ve správném stavu za správnou cenu. A pokud si s tím vším nevíte rady, tak prostě napište nebo zavolejte a my Vám s tím rádi pomůžeme.