Mohlo by se zdát, že po loňském rekordním roce je na českém hypotečním trhu klid a nic významného se neděje. Opak je ale pravdou.

Řada bank má na letošní rok velké plány a část z nich už se daří realizovat. Banky by i letos rády poskytovaly velké objemy hypoték a tak mezi nimi zuří konkurenční boj, který má jednoznačného vítěze – tím je klient.

Trochu méně než v jsme byli zvyklý teď banky bojují sazbami – o to více svou energii dávají do jiných způsobů, jak být pro klienta atraktivní. Zatím vítězně z tohoto pomyslného souboje vychází Hypoteční banka, která si na konec loňského a první část letošního roku přichystala řadu zajímavých novinek.

A co že nám ta Hypotečka nachystala?

První jejich inovací je hypoteční zóna. V podstatě by se dalo říci, že se jedná o internetové bankovnictví k Vaší hypotéce – kromě zůstatku tam ale uvidíte i všechny dokumenty, smlouvy, požádáte o čerpání úvěru nebo třeba o dodatek. Odpadají tak návštěvy banky a zároveň máte vše přehledně na jednom místě.

Druhou novinkou je, že pokud si vezmete hypotéku 3 a více milionů, tak se v ČSOB automaticky stáváte prémiovým klientem a věřte, že https://www.csobpremium.cz/portal/ má opravdu co nabídnout.

Třetí novinka potěší hlavně podnikatele a lidi podávající daňové přiznání – těm totiž banka od tohoto týdne podstatně zjednodušila dokládání příjmů a tak odpadá sousta starostí.

Hypoteční banka se tak jednoznačně snaží dál držet pozici lídra trhu a tvrdě na sobě pracuje.

Podobnou cestou zjednodušování a zrychlování se v poslední době vydala třeba i Česká spořitelna. A jak je na trhu zvykem, tak se dá očekávat, že ostatní banky je brzy začnou kopírovat. Do budoucna se tak pravděpodobně můžeme těšit na ještě rychlejší a jednodušší schvalování hypoték a příjemnější správu úvěrů.