Už nějakou dobu jsme přesvědčeni o tom, že Praha není tím nejlukrativnějším místem pro investice do nemovitostí. Jako velmi dobrá lokalita se nám v loňském roce jevila Příbram.

Postupně jsme tam ve vybraných lokalitách nakoupili pro klienty několik bytů a teď po zhruba roce první klienti ukončují své investice a byty prodávají. Výsledky jsou více než zajímavé.

Ukažme si vše na jednom konkrétním případu – byt v Příbrami VII o velikosti 45m klient koupil za 890 tisíc a za zhruba 50 tisíc ho zrekonstruoval. Celkové náklady tedy byly 940 tisíc.

Byt byl celý rok pronajatý za nájemné 5000Kč – za rok byl tedy výnos na nájmu 60 tisíc.
Teď se byt prodává (aktuálně je podepsaná rezervační smlouva) a to za cenu 1 200 000Kč – nutno podotknout, že o byt bylo více zájemců.

Počítejte tedy se mnou – koupeno za 940 tis. , prodáno za 1,2 milionu a k tomu 60 tis. z nájemného – máme tu krásný zisk 320 tis. (samozřejmě před zdaněním).

Za rok jsme tak pomohli klientovi zhodnotit jeho úspory o více než 30%.

Řada klientů, kteří v Příbrami nakupovala byty neměla dostatečnou hotovost a tak koupi "nancovali prostřednictvím hypotečního úvěru – tam pak zhodnocení samozřejmě vychází ještě mnohem zajímavěji.

Zajímalo by Vás kde jsme investovali letos a co plánujeme na příští rok? Domluvte si schůzku a rádi pomůžeme s investicemi i Vám.