Investiční boom a nárůst množství bytů kupovaných za účelem dalšího pronájmu způsobil, že ceny nemovitostí prudce vzrostly a zejména v Praze sehnat dobrý byt na investici už zdaleka není tak jednoduché jako dřív. Čím dál víc investorů se tedy poohlíží po možnostech, kde investovat jinde, tak aby byl výnos co nejzajímavější a zároveň rizika co nejmenší.

Novým objevem tak je třeba Příbram. Příbram je okresní město s 33 tisíci obyvateli a je zde tedy dost velký trh na to, aby se tu byty prodávaly i pronjímaly, zároveň je to do Prahy ani ne hodina cesty a tak není problém, aby si případně majitel dojel „svou nemovitost zkontrolovat“.

Opravdu zajímavé to začíná být v okamžiku, kdy se podíváte na ceny nemovitostí a výši nájemného.

Byt 2+1 v cihlovém domě zde pořídíte za částku okolo 1,2 milionu a nájemné ve srovnatelném bytě vyjde měsíčně na zhruba 6 tisíc.

Když byste měli k dispozici 10% kupní ceny (tedy 120 tisíc) a brali si hypotéku na 1,08 milionu, tak bude Vaše splátka 3 880 Kč.

Každý měsíc budete tedy v plusu o nějakých 2 120Kč. Tento přebytek pak můžete použít buď jako svůj příjem, nebo ho spořit a jednou za čas udělat mimořádnou splátku a hypotéku předčasně splatit a vydělat tak ještě daleko víc.

V Příbrami pak zhodnocení investice začíná na úrovni 6% ročně a při správném nastavení a započtení výnosu z budoucího prodeje se můžete bez problémů dostat na nějakých 15%.

Pokud Vás investice (nejen v Příbrami) zajímají, tak naši odborníci se Vás rádi ujmou a se vším Vám pomohou.